Treba konzumirati 2,5 do 3 sata prije treninga obrok sačinjen od namirnica s probavljivim bjelančevinama i kompleksnim ugljikohidratima. To bi bile npr. piletina, puretina, riba (bjelančevine) + krumpir/riža (ugljikohidrati) + salata bez ulja (ako je trening popodne ili navečer) ili npr. müesli s malomasnim jogurtom (ako je trening ujutro).
Svaki obrok treba konzumirati polako i umjereno, jer onda fiziološki mehanizmi na vrijeme kažu centru za glad: "'Ova količina nam je dovoljna!", dok kod brzog jedenja, te mehanizme često preteknemo brzinom gutanja. Posljedice su težak osjećaj u trbuhu i naravno, nemogućnost obavljanja bilo kakve fizičke aktivnosti.
Izbjegavajte voće prije treninga. Voće zna izazvati neugodan osjećaj nadutosti tijekom treninga.
Poslije treninga je potrebno nadoknaditi izgubljenu količinu glikogena u mišićima (a mišići su inače veliki potrošači energije, tj. što je veća aktivna mišićna masa, veći je i intenzitet metabolizma). Tada je prilika za komadić čokolade, bananu, breskvu. Mišićna potreba za glukozom je toliko visoka da sve što pojedete odlazi direktno u mišiće, a ne u potkožno masno tkivo. No ne pretjerujte sa slatkim!
Do dva sata nakon treninga trebalo bi opet pojesti uravnotežen obrok koji sada može sadržavati i teže probavljive namirnice (npr. mahunarke, teletinu, govedinu, svinjetinu, jaja...).
Izvor: http://okretfala.blog.hr/